Grizli >> Maszyny budowlane >> Nagrzewnice osuszacze >> Nagrzewnice Master >>

Prezentacja nagrzewnic Master

Nagrzewnice Master – opis ogólny

Marka Master jest jedną z wiodących na naszym rynku nagrzewnic spalinowych, gazowych, elektrycznych i na paliwo stałe. Nagrzewnice Master obecne są w Polsce od wielu lat i stały się synonimem wysokiej jakości wykonania, niezawodności, a także profesjonalnej obsługi serwisowej.

Nagrzewnice znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie przenośne urządzenie do ogrzewania powietrza jest wręcz niezastąpione. Nagrzewnice użytkowane są chętnie wykorzystywane w transporcie, rolnictwie, budownictwie, przemyśle i w wielu innych branżach. Zalety nagrzewnic przenośnych są następujące: mała awaryjność, łatwość użycia, duża wydajność, mobilność.

Nagrzewnice gazowe Master BLP - tanie grzanie

Nagrzewnice gazowe znakomicie sprawdzają się jako niedrogie źródło ciepła w budownictwie, rolnictwie i innych zastosowaniach. Słabym punktem nagrzewnic gazowych jest paliwo – podczas spalania gazu powstaje duża ilość wilgoci. Ponadto zmniejszanie się ilości gazu w butli powoduje znaczny spadek wydajności grzania. Przy dłuższym użytkowaniu i nagrzewnic o większej mocy (od 20 kW) wskazane jest łączenie 2 bądź 3 butli z gazem. Z kolei nagrzewnica z podłączonymi butlami z gazem jest nieco kłopotliwa w przemieszczaniu. Wszystko to rekompensuje bardzo niska cena nagrzewnic gazowych.
Nagrzewnica gazowa BLP 100E Master             Nagrzewnica gazowa BLP 100E Master

Nagrzewnice olejowe – duża dawka energii w dobrej cenie

Ogrzane powietrze jest suche dzięki czemu idealnie nadają się do ogrzewania oraz prac przy osuszaniu pomieszczeń. Nagrzewnice zasilane są powszechnie dostępnymi: olejem opałowym lub napędowym. Wyposażone są w zbiorniki paliwa i zestawy transportowe co zwiększa ich mobilność.
Nagrzewnica gazowa BLP 100E Master        Nagrzewnica Olejowa Master bez komina        Nagrzewnica olejowa z kominem

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin Master

Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zapewniona jest odpowiednia ilość tlenu oraz pomieszczenie posiada dostateczną wentylację.Nagrzewnice bez odprowadzenia spalin oddają 100% wytworzonego ciepła. Można stosować do ogrzewania bloków maszyn, w tym silników mających problemy ze startem, rozmrażanie maszyn przed remontem, dogrzewanie stanowisk pracy pod gołym niebem (remonty w terenie itp.). Znajdują bardzo wielu nabywców z uwagi na przystępną cenę.

Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin Master

Użytkowane są tam, gdzie nie ma potrzeby instalowania systemów centralnego ogrzewania. Wymiennik ciepła w nagrzewnicach zapewnia absolutny komfort pracy, z tego powodu cieszą się one coraz większym uznaniem.
Przykładowe zastosowania:
Ogrzewanie pomieszczeń handlowych, produkcyjnych, magazynów, szklarni, obiektów inwentarskich, warsztatowych, obiektów w budowie, innych pomieszczeń wymagających dogrzania.

Elektryczne nagrzewnice nadmuchowe Master

Nagrzewnica elektryczna Master Urządzenia przeznaczone do pracy w zamkniętych pomieszczeniach o niewielkiej i średniej kubaturze. Proste w użyciu, niezawodne. Doskonale sprawdzają się w domach, biurach, sklepach, rolnictwie, budownictwie. Nagrzewnice elektryczne ze względu na pobór prądu posiadają maksymalną wydajność w gr. 22kW.

Nagrzewnica powietrza na paliwa stałe CT 50

Nagrzewnica na paliwo stałe Master Nagrzewnica o mocy 50 kW na paliwo stałe. Piec CT 50 spala drewno, odpady drzewne, brykiet, inne ekologiczne odpady. Pracuje na zasadzie nadmuchu bezpośredniego – nie ma więc potrzeby instalowania rozprowadzenia ciepła. Dmuchawa ma wydajność 1600 m3/h, co zapewnia szybkie wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu. Piec CT 50 znajduje zastosowanie ogrzewaniu obiektów w budowie, magazynów, w rolnictwie, hal warsztatowych itp.Nagrzewnice na olej uniwersalny WA 33B Nagrzewnice na olej uniwersalny BG 100PW

Nagrzewnice na olej uniwersalny BG 100PW, WA 33B

Wysokiej jakości nagrzewnice stacjonarne na olej uniwersalny przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych, warsztatowych i innych nieobjętych systemem centralnego ogrzewania. Piece spalają olej napędowy, opałowy inne oleje.


Nagrzewnice stacjonarne BG 100 PD, BF 30 E, BF 60 E

Nagrzewnica stacjonarna BF 30E / 60E Nagrzewnica stacjonarna BG 100 PD Przemysłowe nagrzewnice stacjonarne na olej opałowy lub napędowy z odprowadzeniem spalin charakteryzują się wysoką efektywnością cieplną, solidnością wykonania oraz funkcjonalnością - mogą również pełnić rolę przewietrzania pomieszczeń. Ogrzane powietrze wydmuchiwane jest w czterech kierunkach, głowica wylotu powietrza w modelach BF dodatkowo posiada regulowane żaluzje.
Master Piece na pellet BPS 6 – 9 Piece na pellet BPS 6 – 9 Master

Piece na pellet BPS 6 – 9

Piece na pellet Master charakteryzują się wysoką jakością, wydajnością powyżej 90% , przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Dużymi zaletami pieców BPS jest cicha praca, łatwy montaż oraz obsługa ograniczona do minimum. Piece posiadają możliwość ustalenia tygodniowego harmonogramu pracy. Spalanie pelletu jest ekologiczne, ponieważ wytwarzany jest z trocin i wiórów bez dodatków chemikaliów. Idealne do małych sklepów, domków letniskowych, poprzez wysoki płomień sprawiają przyjemność obcowania z ogniem.

Promiennik olejowy podczerwieni XL 9 oraz elektryczne promienniki TS, HALL

Promiennik olejowy podczerwieni XL 9 Promienniki podczerwieni są przeznaczone do nagrzewania strefowego. Emitowane promienie podczerwone nie nagrzewają powietrza a ciepło trafia bezpośrednio do ogrzewanych powierzchni bądź ludzi. Świetnie spisują się w pracy na dużych halach przy miejscowym dogrzewaniu stanowisk pracy. Efekt pełnego dogrzania uzyskuje się po kilku minutach od uruchomienia promiennika. Bywają stosowane do dogrzewania lakierowanych przedmiotów np. w warsztatach samochodowych.
Promiennik podczerwieni HALL 1500 Promiennik podczerwieni TS 3A Promiennik podczerwieni HALL 3000 Promiennik podczerwieni HALL 3000C
Nagrzewnica gazowa BLP 100E Master Master B360 Master Piece na pellet BPS 6 – 9